...

 15mapa

 zd25

Szalone znaki

W maju 2014 roku Biblioteka Pedagogiczna w Zduńskiej Woli zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Szalone znaki”. Na konkurs dostarczono 83 prace indywidualne i 2 prace zbiorowe z 9 zduńskowolskich przedszkoli i 3 oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej z wymyślonymi przez siebie znakami zakazu, nakazu, ostrzegawczymi itp. Znaki miały obrazować świat widziany oczami dziecka – zakazy, nakazy, ostrzeżenia, które chciałyby, aby obowiązywały w rzeczywistości. Konkurs miał na celu zainteresowanie przedszkolaków właściwym oznakowaniem dróg, zwrócenie uwagi na zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze, pobudzanie inwencji twórczej, pogłębianie wiedzy na temat różnorodnych form i technik plastycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz promocję i prezentację twórczości przedszkolaków.

Poziom artystyczny prac był zróżnicowany, wykorzystano różnorodne techniki plastyczne. Otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie dyplomów, nagród książkowych oraz upominków ufundowanych przez Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli nastąpiło 23 maja o godzinie 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Zduńskiej Woli. Na uroczystość zaproszono policjanta, Pana Jacka Kozłowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, który opowiadał dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Sponsorami nagród książkowych byli czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Zduńskiej Woli.: Pani Dusza Agnieszka i Pan Krzysztof Pietrzak.

Komisja doceniła samodzielność wykonania pracy, oryginalność, pomysłowość oraz estetykę i postanowiła przyznać 30 równorzędnych nagród:

Publiczne Przedszkole nr 2
Nikodem Kowalski
Zuzanna Królewiak

Publiczne Przedszkole nr 3
Wiktoria Lauk
Maja Sitko
Pola Kardacka

Publiczne Przedszkole nr 4
Mikołaj Górecki
Roksana Garbowska
Piotr Szkudlarek
Aleksander Wawrzyniak

Publiczne Przedszkole nr 5
Martyna Jagniątkowska
Maja Dwojacka
Zuzanna Czapla

Publiczne Przedszkole nr 6
Natalia Wolniak

Publiczne Przedszkole nr 7
Lena Światowa
Lena Zwierzak

Publiczne Przedszkole nr 10
Patrycja Przybysz
Hanna Pastusiak
Julia Hochman
Emilia Bartosz
Klaudia Pawlikowska
Maria Malarczyk

Publiczne Przedszkole nr 11
Diana Michalska
Zofia Drozd

Zespół Szkoły Podstawowej Gimnazjum i Przedszkola w Czechach
Miłosz Gawron

Gminne Przedszkole w Tymienicach
Michał Chudecki

Przedszkole w Krobanowie
Sebastian Wilmański
Nikola Karasńska

Szkoła Podstawowa nr 10 grupa „0a”
Julia Wędołowska
Maja Fogel
Julia Piasecka

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy.  

zd1   zd2   zd3   zd4   zd5

zd6   zd7   zd8   zd9   zd10

zd11   zd12   zd13   zd14   zd15

zd16   zd17   zd18   zd19   zd20

zd21   zd22   zd23   zd24